Sizinle İlk Görüşmemiz

Ivox Tüp Bebek Merkezi olarak bize başvurduğunuz andan itibaren, tedavinizin güzel ilerleyebilmesi için büyük titizlik içerisinde sizlerle ilgilenmeye başlıyoruz. Hem tüp bebek uzmanınız olarak Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen hem de tüp bebek koordinatörlerimiz Hatice ve Fahriye hanım sizinle her gün iletişimde oluyor.
Genellikle telefon ve internet üzerinden ilerleyen ‘ön hazırlık süreciniz’ tamamlandıktan sonra, belirlenen tarihte tüp bebek tedaviniz için sizleri Kıbrıs’a davet ediyoruz. Yüz yüze görüşmeyi dileyen hastalarımızı ağırlayabilmemiz için günü birlik bile Kıbrıs’a gelmeleri yeterli oluyor.

İlk Görüşme:

Bize başvurduğunuz andan itibaren, ilk önce sizin öykünüzü dinleyerek tedavinizi başlatırız. Probleminiz ile ilgili sizi dinler; eski tahlilleriniz, rahim filmleriniz, sperm sonuçlarınız vb. raporlarınız varsa onları bizlerle paylaşmanızı rica ederiz. Eğer gönderilen sonuçlar yeni veya yeterli değilse, ilaç tedaviniz öncesinde mutlaka görmemiz gereken yeni tahlilleri ve muayenelerinizi sizlere bildiririz.
Sonuçlarınız tüp bebek tedavisi için uygun değerlerde çıktığı taktirde, uygulanması gereken tedavi şekline karar verir, tedavi için sizin görüşünüzü/onayınızı alırız. Öncelikle tedavi sürecinizin nasıl ilerleyeceğini konuşur, sizlere ilaçlarınız hakkında bilgiler veririz.
Tedaviler ve tedavi süreçleri hakkında detaylı bilgiler için sitemizin ‘tedavilerimiz’ bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi Öncesi Önerilerimiz:

  • Bebek sahibi olmaya karar veren hastalarımız için ilk etapta aşırı alkol alımı ve sigara kullanımını bırakmalarını öneririz.
  • Stresli ortamdan uzak durarak, düzenli bir uyku hayatınız olmalıdır.
  • Düzenli beslenme alışkanlığı edinilmeli, protein ağırlıklı beslenmenizi öneririz.
  • Folik asit içeren vitaminleri önceden başlayabilirsiniz.
  • Vajinal enfeksiyon kapmaktan kaçınınız. Denize veya havuza girmek, günlük ped kullanmak, cinsel ilişki gibi faktörler vajinal enfeksiyon yaratabilir.
  • Hamam veya sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır. Bu durum hem bayanı hem de erkek spermlerini etkileyebilir.
  • Sıkı bir zayıflama diyeti uygulanıyorsa bırakılması gerekir.
  • Bay veya bayanın herhangi bir rahatsızlıktan ötürü kullanması gereken ilacı varsa, mutlaka tüp bebek doktorunuza danışın. Eğer bu ilaçlar tedavimizi engelleyecek veya hamileliğe uygun ilaçlar değilse, ilgili doktora ilaçların değiştirilmesi için ricada bulunulmalıdır.