Kolay Hamile Kalma Pozisyonları
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Kolay Hamile Kalma Pozisyonları

Kolay Hamile Kalma Pozisyonları

Çocuk sahibi olmak her evli çiftin hayalidir. Bazı çiftler bu hayaline çok kolay ulaşırken bazı çiftler de bu süreçte oldukça zorlanabilir. Gebelik sürecinin ortaya çıkması için çok farklı durumların bir araya gelmesi gerekiyor. Bu nedenle de her açıdan en uygun zaman beklenmeli ve en doğru süreç ele alınmalıdır. Bu durumda cinsel ilişkide doğru adımları atmak çok önemli olur. Özellikle sorun olan kişiler için kolay hamile kalma pozisyonları hakkında bilgi vereceğiz. Doğru pozisyonlar sağlanırsa sperm vajinaya çok daha kolay girer ve yumurta ile vajina içinde çok daha kolay birleşir. Bu sayede doğru pozisyon ile gebelik süreci başlama olasılığı çok daha fazla olur.

Cinsel deneyim anında gebelik ortaya çıkması için sperm hücresinin vajinaya ulaşması ve yumurta ile birleşmesi gerekiyor. Bu nedenle de uzmanlar tarafından gebeliği kolaylaştıracak bazı cinsel ilişki pozisyonları bulunuyor. Bu pozisyonlar insanlar tarafından oldukça merak konusu oluyor. Gelin birlikte sperm ve yumurtayı çok daha kolay birleştirecek hamile kalma pozisyonlarına bir bakalım.

Kolay hamile kalma pozisyonları nelerdir?

Bazı pozisyonlarda cinsel ilişki sırasında sperm ve yumurta daha rahat birleşebilir. Bu pozisyonlar ile birlikte fizik kuralları da dikkate alındığında gebelik ortaya çıkma olasılığı çok daha fazladır.  Gelin gebelik planlayanlar için süreci kolaylaştıracak pozisyonlara bir bakalım;

  • Köpek (Doggie) pozisyonu

Köpek pozisyonu da olan bu pozisyonda kadının dizleri üzerinde durması ve arkası dönük şekilde olması gerekiyor. Erkek de arka bölümden vajinaya çok daha kolay bir şekilde ulaşabilir. Bu sayede gebelik daha kolay olabilir. Ancak doğru olması adına kadınlar elleriyle destek almalı ve bu şekilde konumlanmalıdır. Penisin yumurta kanalına yakın olması spermlerin yumurta ile daha kolay birleşmesini sağlar.

  • Bacak omuzda kalça havada

Bacak omuza pozisyonda kadının pozisyonu sırt üstü olacak şekildedir. Erkek de dizlerinin üzerine durarak kadının bacağını omuzuna alır. Bu pozisyon bacak ve omuzlarda belirli eğimde bir açı oluşturur. Bu açı sayesinde spermler yer çekiminden de destek alır ve yumurtalara çok daha kolay şekilde ulaşır.

Bacak omuza pozisyonunda diğer bir pozisyon erkeğin omuzlarının düz olması ve kadının bacaklarının erkeğin omuzlarında olmasıdır. Kadın sırt üstü yatar ve erkeğin bacakları mutlaka düz bir konumda olmalıdır. Kadının üstüne uzanır ve vajinaya çok kolay bir şekilde erişebilir. Kadının bacakları erkeğin omuzunda olduğunda vajina sperme çok daha fazla açıktır.

  • Misyoner pozisyonu

Bu pozisyon çok popüler bir cinsel ilişki pozisyonudur ve kolay hamile kalma pozisyonları arasında bulunur. Bu pozisyonda erkek üstte kadın ise alt kısımda yer alır.  Gebelik denemesi açısından da en popüler ve rahat pozisyon olarak dikkat çeker. Kadının belinde yükseklik az olursa bir yastıktan destek alınarak yükselebilir. Bu sayede yer çekimi etkisi elde edilir ve spermler yumurtaya çok daha kolay bir şekilde ulaşabilir.

  • Kaşık pozisyonu

Kaşık pozisyonu ismini çiftlerin cinsel ilişki sırasında aldıkları görünümden alır. Bu pozisyonda çiftler kaşığa benzer şekilde bir araya gelirler.  Kadın yan uzanır ve erkek arka tarafta olur. Erkek kadını tam kavrayarak vajinaya erişimini çok kolay bir hale getirir. Kadının üst kısımda bacağı yukarı doğru kalkmış olmalıdır. Yastık kullanarak bu sayede çok daha konforlu şekilde gebelik ortaya çıkabilir. Spermler daha kısa sürede vajinaya ulaşarak yumurta ile birleşebilir.

  • Kalça havada mide yerde pozisyonu

Kadın bu pozisyonda yüz üstü şekilde yatmaktadır. Kadının midesi mutlaka yere temas etmeli ve bu sayede uzanma bulunmalıdır. Ardından kadının kalçası yukarı konumda kalmaktadır. Kolay pozisyon elde etmek için bunda da yastık kullanılması iyi olur. Kaçla havada ve mide yerde olursa vajinaya giriş çok daha kolay olur. Erkek arka bölümde yer aldığı için gebelik süreci için çok kolay bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır.

Cinsel ilişkide pozisyon hamileliği etkiler mi?

Hamilelik nasıl kolaylaşır?

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler her zaman profesyonel destek almalı ve uzmanlar tarafından verilen önerilere uymalıdır. Bu süreçte en önemli nokta sperm ve yumurtanın bir araya sorunsuz olarak gelmesidir. Bu durumda fiziksel bir engel yoksa gebelik ortaya çıkabilir. Kolay hamile kalma pozisyonları tercih edilirse her zaman gebelik gerçekleşebilir.  Sperm ve yumurtayı daha kolay bir araya getirecek pozisyonlar gebeliği ortaya çıkarır.

Erkekten gelen spermin kadındaki yumurta ile buluşma süreci vajina içinde olur. Bu nedenle cinsel ilişki anında spermi vajinaya getirecek pozisyon çok önemlidir.  Spermlerin az bir bölümü yumurta kanalına girdiği için pozisyona bakılmalıdır. Önerilen pozisyonlar ile gebelik kolayca ortaya çıkabilir.

Hamilelik nasıl kolaylaşır?

Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız mutlaka gebelik olasılığını arttıracak önerilere uymalısınız. Bunun için en doğru önerilerden biri de cinsel ilişkiye girilmesidir. En büyük yanlış aynı gün içinde çok kez cinsel ilişkiye girmektir. Bu durumda sperm kalitesi düşebilir. Sperm kalitesinin artması için gün aşırı cinsel ilişki yaşanmalı ve doğru pozisyon tercih edilmesidir.

Kolay hamile kalma pozisyonları hear zaman gebelik denemelerinde avantaj sağlar. Bu nedenle her zaman uzmanlar tarafından önerilen pozisyonlar tercih edilmelidir. Düzenli olarak 1 yıl boyunca denendiğinde tüm şartlar bir araya gelir ve doğru pozisyonda cinsel ilişkiye girilirse gebelik süreci çok kısa sürede başlayabilir.

Bilgilendirici: Hamilelik Kaç Günde Belli Olur?

Jin. Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen

Mürüde Çakartaş Dağdelen 24 Nisan 1977’de Kıbrıs Yeşilyurt’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce bölümünden mezun oldu.

Yorumlar

Bir yorum yazınız