Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Cinsel birleşmede erkeğin boşalma sürecinden önce zevk aldığını ortaya koyan bir meni penis üzerinden gelir. Bu meniye zevk suyu ismi verilir. Halk arasında zevk suyu olarak nitelendirilen bu durum her zaman yaşanır. Cinsel ilişkide korunmayı seçmeyen ve gebelik oluşumuna sıcak bakmayan çiftler zevk suyundan hamile kalınır mı gibi soruları büyük merakla araştırıyor.

Gelin birlikte zevk suyu ve hamilelik arasındaki ilişkiye bir bakalım. Zevk suyu canlı spermin yer aldığı semenden hemen evvel vücuttan dışarı çıkar.  Genellikle zevk suyu içinde canlı sperm olmadığına dair bir düşünce söz konusudur. Bu durum zevk suyunun hamileliğe yol açmayacağı düşünülüyor. Zevk suyundan hamile kalma durumu her zaman yaşanabilir.  Zevk suyu içinde yer alan spermler hareketli yapıdadır ve erkeklerde zevk suyu içinde sperm bulunma oranı da çok iyidir.

Bu nedenle gebelik düşünmeyen çiftler cinsel ilişki sırasında zevk suyu esnasında da gerekli önlemleri almalıdır. Aksi halde düşük olasılıkla da olsa gebelik ortaya çıkma ihtimali her zaman söz konusudur.

Adet döneminde zevk suyu ile hamile kalınır mı?

Kadınlarda gebelik olasılığı adet dönemi zamanlarında çok düşüktür. Bu nedenle kadınlar bu dönemlerde gebelik ortaya çıkmayacak düşüncesi ile cinsel ilişkide korunmazlar. Bu süreçte söz konusu düşünce yanlış olabilir. Kadınların adet döneminde zevk suyundan gebelik olma olasılığı yüksektir. Adet takvimi yanlış hesaplanırsa gebelik ortaya çıkma olasılığı vardır. Tüm cinsel ilişki deneyimlerinin gebelik riski barındırdığı unutulmamalıdır.

Adet döneminde zevk suyundan hamile kalınır mı sorusu normal zaman ile aynı şekildedir. Yani kadınlar zevk suyundan hamile kalabilirler.  Kadınların normalde adet döneminde gebelik olasılığı düşüktür ve zevk suyunda bu olasılık daha da düşer.  Yine de zevk suyundan hamile kalınır mı sorusu adet dönemi için de hayır olmaz. Kadınların çok düşük olasılıkla da olsa zevk suyundan hamile kalma riski söz konusudur. Bu süreçte geri çekilme yöntemi kullanılırsa ya da korunmasız cinsel ilişki yaşanırsa zevk suyu boşalma olmasa da hamile bırakabilir. Bu nedenle her dönem gerekli önlemler alınarak cinsel deneyim yaşanmalıdır.

Bu bilgi önemli: Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

Yumurtlama döneminde zevk suyu ile hamile kalınır mı?

Zevk Suyundan Gebe Kalınır mı?

Kadınların gebelik planlamasında yumurtlama dönemi çok önemlidir. Bir kadının hamile kalabilmesi için sağlıklı şekilde yumurtlayabilmesi gerekiyor. Gebelik ihtimalinin en güçlü olduğu dönem yumurtlama dönemindedir. Kadınlarda yumurta ortaya çıktığında vücut döllenme için hazırdır ve tek gereken sperm hücresi ile yumurtanın bir araya gelmesi gerekir. Bu süreçte yumurtlama döneminde zevk suyu ile hamile kalınır mı sorusu da merak konusu olur.

Yumurtlama döneminde zevk suyu ile hamile kalma olasılığı vardır. Üstelik bu olasılık diğer günlerle karşılaştırıldığında çok daha fazladır. Bu nedenle dikkat etmek gerekiyor. Zevk sıvısından gebe kalınır mı sorusuna cevap verirken özellikle yumurtlama döneminde gebelik planı yoksa korunmasız ilişki ya da geri çekilme yöntemi  bu riski barındıracaktır.  Bu nedenle özellikle yumurtlama dönemi içindeki kadınlarda geri çekilme yöntemine ara verilmeli ve korunmalı cinsel ilişki yaşanmalıdır. Zevk suyundan hamile kalma ihtimali her zaman vardır ve dikkate alınması gereken bir durumdur.

Faydalı: Yumurtlama Dönemi Belirtileri Nelerdir?

Zevk suyundan hamile kalma olasılığı nedir?

Zevk suyundan hamile kalınır mı sorusuna yukarıda evet olarak cevap verdik. Korunmasız cinsel ilişkide erkek tam boşalmasa da zevk suyu gelince hamilelik olasılığı vardır.  Bu süreçte zevk suyundan hamile kalma olasılığı her zaman merak konusu olur. Bu olasılık döneme göre değişse de her zaman zevk suyundan hamile kalma olasılığı vardır.

Yumurtlama döneminin öncesinde ya da sonrasında olunması hamile kalma olasılığını değiştirir. Bu nedenle zevk suyundan hamile kalma olasılığı da zamana göre değişir. Net bir orandan bahsetme yanlış olur ve iki adet kanamasının tam ortasında olasılık en üst seviyeye çıkar. Kadınlarda adet kanaması sonrası bir süre geçince yumurta döllenmeye açık hale gelir.

Kadınların yumurta büyüme hızları da farkı olabilir. Bu nedenle her kadında zevk suyundan hamile kalınır mı dışında bu oran değişiklik gösterir. Ancak normal zamanlarda meni ile hamile kalma ile karşılaştırıldığında bu oran çok daha düşük olur. Bunun dışında olasılık tamamen duruma ve kişiye göre değişebilir.

Buraya bakalım: Yumurtlama Dönemi Kaç Gün Sürer?

Zevk suyundan hamile kalmamak için alınabilecek önlemler nelerdir?

Kadınların zevk suyundan hamile kalmaması için korunmalı cinsel ilişkilere girmesi gerekir. Korunmasız cinsel ilişki söz konusu olduğundan zevk suyundan hamile kalmaya yönelik bir önlem alınamaz. Kadınların en büyük hatası zevk suyunda sperm olmadığı ve zevk suyundan hamile kalmanın mümkün olmayacağıdır. Ancak bu anlayış son derece yanlış olur. Kadınlar zevk suyundan her zaman hamile kalabilirler.  Zevk suyuna kaçmış olan sağlıklı spermler olabilir ve bu durumda zevk suyundan hamile kalma söz konusu olabilir.

En doğru yaklaşım bu süreçte prezervatif kullanmaktır. Bu korunma yöntemi ile hiçbir şekilde zevk suyundan hamile kalmak mümkün olmaz. Bunun yanında şüphe olması halinde ertesi gün hapları da etkili olabilir. Bunun yanında spiral taktırma gibi çözümler de doğru olabilir. Geri çekilme yöntemi bu süreçte etkisi az olan bir seçenektir. Barındırdığı riskler sebebiyle zevk suyundan hamilelik ortaya çıkabilir. Zevk suyu ve vajina korunmasız şekilde temas ettiği anda gebelik riski her zaman vardır.

Bu içerik değerli: Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

Jin. Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen

Mürüde Çakartaş Dağdelen 24 Nisan 1977’de Kıbrıs Yeşilyurt’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce bölümünden mezun oldu.

Yorumlar

Bir yorum yazınız